Święty Mikołaj przyjedzie do Człuchowa. 6 grudnia (czwartek) o godzinie 16.00 wszystkie dzieci powinny go oczekiwać na Rynku. Będą prezenty, choinka i wspólna zabawa.

Na wydarzenie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

- Tradycyjnie będziemy śpiewać piosenki już o tematyce mikołajkowej i świątecznej. Będziemy też nagradzali wszystkie dzieciaki, które wezmą udział w konkursach. Finałem będzie oczywiście przybycie Świętego Mikołaja – mówi Adam Bondarenko, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie.

Filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Człuchowie zaprasza na Warsztaty z papierowej wykliny. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy

Człuchowska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Słupsku zaprasza do udziału w kolejnej edycji bożonarodzeniowej akcji ph. "Pochwal się swoim talentem". Szczegóły na plakatach. Zapraszamy

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz.U. z 2018 r. poz. 995 z późn. zm.) i art. 20 ust. 2 oraz art.29a ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2018 r. poz. 994, z późn. zm.) Komisarz Wyborczy w Słupsku III postanawił:

I. Zwołać pierwszą sesję nowo wybranej Rady Miejskiej w Człuchowie na dzień 21 listopada 2018 r. godz. 13:00.

II. Ustalił porządek sesji:

Człuchowskie Przestrzenie Niepodległości – pod takim hasłem już od najbliższego piątku (9.11) odbywać się będą w Człuchowie wszystkie wydarzenia związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości. Miejski finał ogólnopolskiego święta trwać będzie 3 dni.

Do 5 listopada przyjmowane są zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu kulinarnego Słodkości na Dzień Niepodległości. Zainteresowani powinni w tej sprawie kontaktować się z sekretariatem Zespołu Szkół Społecznych w Człuchowie.

Słodkości na Dzień Niepodległości to wieloletnia tradycja miasta. W konkursie oceniane są wyroby cukiernicze nawiązujące swym kształtem lub kolorystyką do szeroko rozumianego hasła „Niepodległość”.

Życzenia dla Niepodległej Polski z okazji jej setnych urodzin – to pomysł Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie. Placówka ogłosiła konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, który wpisuje się w cykl uroczystości zainaugurowany w lutym br. pn. Człuchowskie Przestrzenie Niepodległości. Na konkurs należy przygotować własnoręcznie wykonaną laurkę z życzeniami dla naszej Ojczyzny.

Nie będzie większych zmian w organizacji ruchu i systemie komunikacji w dniu 1 listopada w Człuchowie. Podobnie jak w latach poprzednich dojazd do cmentarzy będzie możliwy zarówno samochodem, jak i komunikacją publiczną.

29 października (poniedziałek) o godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Człuchowie odbędzie się spotkanie inaugurujące realizację programu Ja w Internecie. Jest to cykl bezpłatnych szkoleń z obsługi internetu. Kierowany jest on do mieszkańców Człuchowa.

W kursach będą mogły wziąć udział osoby które ukończyły 25 rok życia. Jest to oferta skierowana przede wszystkim do bezrobotnych lub niepełnosprawnych. Uczestnicy kursów otrzymają wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w sieci.

53,42% - z takim poparciem Ryszard Szybajło został ponownie wybrany na Burmistrza Człuchowa. Jego kontrkandydatki otrzymały odpowiednio: Elżbieta Józefowska – 27,30% i Arleta Kurzelewska – 19,28%. Frekwencja w wyborach w Człuchowie wyniosła prawie 54%.

Strony