Stan jakości powietrza

Od grudnia 2019, na terenie Człuchowa działa czujnik monitorujący stan jakości powietrza. Urządzenie zamontowane na budynku Urzędu Miejskiego w Człuchowie informuje o temperaturze powietrza, wilgotności, ciśnieniu, a także stężeniu pyłów zawieszonych - PM 2.5 i PM 10 (odpowiadających za tzw. smog). Zamontowano również wyświetlacz ledowy informujący /tablicę, informującą o wyżej podanych parametrach.

Wyniki można śledzić na stronie naszepowietrze.pl bądź korzystając z aplikacji Syngeos na telefon.

Bieżąca wiedza o stanie zanieczyszczeń powietrza, ma służyć mieszkańcom do podejmowania decyzji o pobycie na zewnątrz budynków osób, szczególnie narażonych na działanie smogu (dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży, osoby z chorobami układu oddechowego).

Pragniemy by miały one również działanie prewencyjne. Uświadamiające mieszkańcom, jak duży wpływ na jakość powietrza, ma spalanie odpadów w piecach i kotłach c.o. czy ogrzewanie domów słabej jakości paliwem.

Osoby, które chcą na bieżąco śledzić wyniki pomiarów w swoim telefonie, mogą zainstalować aplikację Syngeos. Dla systemów opartych o Android można ją pobrać ze sklepu Google Play. Aplikację mogą również wykorzystywać użytkownicy IOS.

 

 


Source url: https://www.czluchow.eu/index.php/en/node/875

Attachments
  • [0] https://www.czluchow.euhttps://api.syngeos.pl/api/public/widget.html?deviceId=1455&sensorsList%5B%5D=pm2_5&sensorsList%5B%5D=pm10&sensorsList%5B%5D=pm1&sensorsList%5B%5D=air_pressure&sensorsList%5B%5D=humidity&sensorsList%5B%5D=temperature&template=vertical&theme=light