zajęcia komputerowe[0]

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE DLA SENIORÓW W BIBLIOTECE

Jak poruszać się po sieci internetowej?, Jak korzystać z bankowości elektronicznej?, Czym są aplikacje i jak obsługiwać smartfony?. Tego wszystkiego uczą się seniorzy z Człuchowa. Miejska Biblioteka Publiczna ruszyła z kolejnym sezonem kursów komputerowych dla osób starszych.

Zajęcia komputerowe dla seniorów nie są nowością z człuchowskiej bibliotece. W poprzednich latach, już takie organizowano. Okazuje się jednak, że zapotrzebowanie na nie wciąż jest duże.

- Co jakiś czas przychodziły do nas osoby starsze i pytały czy nadal prowadzimy tego typu warsztaty. Stąd pomysł, aby je wznowić – mówi Karolina Baranowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Człuchowie.

Szkolenia cieszą się dużym zainteresowaniem. Tematyka jest także uzależniona od potrzeb.

- Podczas zajęć, ich uczestnicy uczą się korzystania z komputera i bezpiecznego poruszania się po sieci. Dużym zainteresowaniem cieszą się także smartfony, a co za tym idzie korzystanie z różnego rodzaju aplikacji, poczta mailowa i zakupy on-line – dodaje Karolina Baranowska.

Szkolenia prowadzone są w małych grupach. Odbywają się one w środy. Zainteresowani seniorzy, którzy chcieliby wziąć w nich udział, nadal mogą się zgłaszać do człuchowskiej biblioteki.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Pliki do pobrania

Adres źródłowy: https://www.czluchow.eu/index.php/aktualnosc/zajecia-komputerowe-dla-seniorow-w-bibliotece

Załączniki
  • [0] https://www.czluchow.eu/sites/default/files/styles/news_content/public/obrazek/2023-01/Biblioteka-kursykomp.jpg?h=836c4ab3&itok=TgztACSd