spotkanie w ratuszu[0]

SZKOT W CZŁUCHOWIE

Norman MacLeod, Szkot z Inverness przyjechał poznać Polskę do Człuchowa. Gość spotkał się m.in. z władzami miasta w ratuszu i członkami Klubu Abstynenta „Krokus” w jego siedzibie.

Norman MacLeod jest emerytowanym policjantem i działaczem organizacji charytatywnej. Jego kontakty z Polakami, którzy licznie zamieszkują Wielką Brytanię, w tym również Inverness, spowodowały, że zaczął uczyć się języka polskiego i postanowił odwiedzić nasz kraj.

- Przyczynkiem do zaproszenia pana Normana do ratusza była informacja od jednego z mieszkańców Człuchowa, że gości pana, który jako wolontariusz bardzo pomaga Polakom w Szkocji, a jedną z takich osób był mieszkaniec Człuchowa, pan Grzegorz, który uległ ciężkiemu wypadkowi. To właśnie na zaproszenie jego rodziny pan Norman zawitał do Człuchowa – mówił na spotkaniu w ratuszu Jerzy Górny, przewodniczący Rady Miejskiej w Człuchowie. – Głównym powodem naszego spotkania jest chęć poznania pana i podziękowanie za wszelką pomoc, jaką pan świadczy naszym rodakom – dodał.

Gość był również zainteresowany formami współpracy Człuchowa z miastami partnerskimi z innych państw.

- W Polakach podoba mi się to, że są tacy waleczni, to mi imponuje, bo Szkoci są tacy sami, to taka cecha wspólna dla obu narodowości – mówił pan Norman. – Relacje Polaków i Szkotów w moim mieście są bardzo dobre, powiedziałbym nawet niezwykłe.

Pan Norman odwiedził również siedzibę klubu „Krokus”.

- Nasz gość zainteresował się naszą działalnością, był pozytywnie zaskoczony realizacją programu działania klubu – mówi Henryk Krusiński, radny i członek Klubu Abstynenta „Krokus”. – Na zakończenie wizyty przekazaliśmy potrzebującym w Szkocji literaturę, dwie książki dotyczące radzenia sobie z problemem uzależnień.

Mieszkańcy Człuchowa, którzy mieli kontakt z panem Normanem, zapewniają, że zażyłość, która nawiązała się podczas jego wizyty w Człuchowie, na tej wizycie się nie skończy.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

spotkanie w Krokusie[1]


Adres źródłowy: https://www.czluchow.eu/aktualnosc/szkot-w-czluchowie

Załączniki
  • [0] https://www.czluchow.eu/sites/default/files/styles/news_content/public/obrazek/2022-08/IMG_20220804_114557.jpg?h=f03b3a11&itok=3FTw_xzv
  • [1] https://www.czluchow.eu/sites/default/files/pliki/IMG-20220805-WA0001.jpg