podpisanie umowy[0]

JEST UMOWA NA MODERNIZACJĘ INFRASTRUKTURY TURYSTYCZNEJ W CZŁUCHOWIE

Nowe boiska, nowe miejsca kempingowe, nowe zadaszenie amfiteatru – to wszystko powstanie w ramach rozpoczynającej się modernizacji infrastruktury turystycznej nad Jeziorem Rychnowskim w Człuchowie. Wykonawcą prac będzie miejscowa firma Telmax. Miasto podpisało już umowę na realizację inwestycji.

Modernizacja infrastruktury turystycznej, będzie jednym z największych tegorocznych zadań Miasta Człuchowa. Wszystko ma kosztować ponad 4,8 mln złotych, z czego 2 miliony to środki pozyskane przez samorząd z rządowego programu Polski Ład.

- W ramach tego zadania zostaną wyremontowane budynki noclegowe, wybudowane będą też boiska do piłki siatkowej, plażowej, ręcznej i nożnej. Powstanie też nowe boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej. Na kempingu powstanie dziesięć nowych stanowisk postojowych dla kamperów. Będzie tam też nowa, w pełni wyposażona kuchnia polowa. Będą tam też zamontowane nowe kuchenki. W ramach tej inwestycji powstaną także nowe elementy małej infrastruktury oraz ścieżki i utwardzenia terenów – wylicza Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

To ważna inwestycja, która poprawi wizerunek i atrakcyjność nie tylko miasta, ale też całego regionu – uważa z kolei Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

- Jest to inwestycja na którą mieszkańcy czekali przez kilkanaście lat. Plaża to miejsce chętnie uczęszczane przez mieszkańców oraz turystów przyjeżdżających do Człuchowa. Odwiedzają nas także goście z ościennych miejscowości. Jest to wizytówka Człuchowa, dlatego zależy nam, abyśmy przyciągali i turystów, i mieszkańców w atrakcyjne miejsca, jakie mamy, bo walory krajobrazowe znajdujące się w bezpośrednim otoczeniu Człuchowa są przepiękne – cztery jeziora, lasy, czyste powietrze, mnóstwo ryb w jeziorach, grzybów w lasach – mówi dalej burmistrz.

Prace budowlane rozpoczną się już niebawem, jednak będą one przerwane na okres wakacyjny.

- Roboty potrwają najpierw do połowy czerwca. W samym sezonie turystycznym, tym letnim, większe prace, które byłyby uciążliwe dla przebywających na naszych obiektach, nie będą wykonywane. Wznowimy je od 1 września – mówi Igor Bodziak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji,   

Nowa, zmodernizowana infrastruktura nad Jeziorem Rychnowskim ma być gotowa do stycznia przyszłego roku.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Pliki do pobrania

Adres źródłowy: https://www.czluchow.eu/aktualnosc/jest-umowa-na-modernizacje-infrastruktury-turystycznej-w-czluchowie

Załączniki
  • [0] https://www.czluchow.eu/sites/default/files/styles/news_content/public/obrazek/2023-03/Umowa-plaza-KEP01868.jpg?h=418f594a&itok=3EJIpZNv