okładka raportu[0]

ZŁOTA GMINA NA 5! – PO RAZ SIÓDMY Z RZĘDU DLA CZŁUCHOWA

Miasto Człuchów jest najbardziej przyjazne dla przedsiębiorców, wśród wszystkich samorządów w Polsce. Tak orzekli eksperci Szkoły Głównej Handlowej przedstawiając wyniki raportu, w którym oceniano jakość obsługi klienta biznesowego. Człuchów w ogólnej klasyfikacji otrzymał 38 punktów na 45 możliwych. Wyniki przedstawiono podczas wczorajszej telekonferencji nadawanej z Warszawy.

W badaniu biorą udział samorządy miejskie i gminne. Żaden z nich nie wie, w którym momencie jest oceniany.

- Szkoła Główna Handlowa w Warszawie już od wielu lat sprawdza samorządy na zasadzie anonimowego klienta poprzez wysyłanie maili do urzędów w całej Polsce, oczekując reakcji ze strony urzędu. Tutaj ważny jest czas odpowiedzi oraz to, czy odpowiedź udzielona jest zarówno w języku polskim, jak i angielskim – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Pytania dotyczą najczęściej możliwości inwestycyjnych oraz pomocy oferowanej przez samorząd dla firm, które chcą pojawić się na lokalnym rynku. Czasami ankieter podaje się także za inwestora zagranicznego.

Miasto Człuchów od dawna bierze udział w tym badaniu. Każdego roku samorząd plasował się w krajowej czołówce. W tym roku urząd zajął pierwsze miejsce w Polsce samodzielnie, w ubiegłym dzielił je z Gdynią, która jednak wówczas nie otrzymała tytułu Złotej gminy. Wśród gmin, które od co najmniej trzech lat są oceniane w rankingu, drugie miejsce wraz z tytułem Złota Gmina na 5! zajął Rybnik (31 pkt.), a trzecie Płock (30 pkt.). Wśród samorządów, które nie uzyskały statusu Złotej Gminy na 5!, a były oceniane, najwyżej oceniono: Suwałki (35,5 pkt.), Sochaczew (35 pkt.) oraz Racibórz (33 pkt.). Najlepszy po Człuchowie samorząd z województwa pomorskiego to Tczew (32,5 pkt.). Udział w badaniu był bezpłatny. Przeprowadzili je ankieterzy SGH.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

dyplom[1]

Pliki do pobrania

Adres źródłowy: https://www.czluchow.eu/aktualnosc/zlota-gmina-na-5-po-raz-siodmy-z-rzedu-dla-czluchowa

Załączniki
  • [0] https://www.czluchow.eu/sites/default/files/styles/news_content/public/obrazek/2023-05/raport%20gmina%20na%205.png?h=9106dc1a&itok=M86Dcu0_
  • [1] https://www.czluchow.eu/sites/default/files/pliki/dyplom%20z%C5%82ota%20gmina%20na%205!.jpg