plakat[0]

ZAPROSZENIE NA SZKOLENIA SAMOOBRONY DLA KOBIET

ZAPRASZAMY 08 - 09 lipca do Człuchowa (OSiR Człuchów, ul. Szkolna 1) od. godz. 10:00 do 13:30 na projekt ,,Samoobrona Kobiet – Zaufaj Wojsku’’. Na stronie WCR w Człuchowie znajdują się informacje dot. projektu oraz filmik dot. Samoobrony Kobiet:

https://msa-wcrczluchow.wp.mil.pl/pl/articles/6-aktualnosci/samoobrona-kobiet/

Zapisy na szkolenie:

tel. 723 681 881

e-mail: piotr [dot] zajac2at[1]ron [dot] mil [dot] pl ()

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami odbywać się będą w wybrane soboty i niedziele wiosną i latem w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski.

Już w sobotę 27 maja w 16 miastach wszystkie chętne pełnoletnie panie mogą wziąć udział w blisko 4-godzinnym, bezpłatnym, praktycznym treningu z technik samoobrony, prowadzonym przez wykwalifikowanych żołnierzy – instruktorów.

Projekt realizowany jest w każdym województwie w wybrane weekendy od 27 maja do 20 sierpnia. Żołnierze – instruktorzy nauczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy.

Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej. Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat.

W każdym z miejsc, w czasie szkolenia ochotniczek, ich bliscy, osoby towarzyszące, mogą odwiedzić punkty promocyjno – informacyjne lokalnych jednostek wojskowych. Każdy zainteresowany służbą w wojsku będzie mógł znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych i porozmawiać z  przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji. Na zakończenie szkolenia nie zabraknie kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.

Zapraszamy do śledzenia stron internetowych i mediów społecznościowych lokalnych Wojskowych Centrów Rekrutacji oraz jednostek wojskowych.

WOJSKOWE CENTRUM REKRUTACJI W CZŁUCHOWIE

PLAKAT[2]

Pliki do pobrania

Adres źródłowy: https://www.czluchow.eu/aktualnosc/zaproszenie-na-szkolenia-samoobrony-dla-kobiet

Załączniki
  • [0] https://www.czluchow.eu/sites/default/files/styles/news_content/public/obrazek/2023-05/PLAKAT%20SAMOOBRONA%20KOBIET.jpg?h=950ba621&itok=3KSGt8t0
  • [1] https://www.czluchow.eu/modules/contrib/spamspan/image.gif
  • [2] https://www.czluchow.eu/sites/default/files/pliki/PLAKAT%20SAMOOBRONA%20KOBIET.jpg