zawody motocrossowe 2022

CZŁUCHOWSKA RUNDA MP W MOTOCROSSIE JUŻ ZA NAMI

Aż 152 zawodników wystartowało w weekendowych zawodach motocrossowych w Człuchowie. Była to druga runda Mistrzostw Polski. Nasi zawodnicy w rywalizacji wypadli nie najgorzej.

Po dwóch rundach zawodów indywidualnie z kategorii MX Kobiet prowadzi Łotyszka, Paula Bertasiute. Druga jest reprezentantka człuchowskiego klubu Karolina Jasińska. Trzecia jest Oliwia Wiśniewska, również reprezentująca CzAMK Człuchów.

W kategorii MX85 prowadzi Ostap Andrukh (MX Lipno). Drugi jest Maksymilian Komosa (CzAMK Człuchów). W kategorii MX125 najwyżej uplasowani człuchowscy zawodnicy to Kewin i Oskar Jażdżewscy. Zajmują oni odpowiednio 6 i 7 miejsce. W kategorii MX Open szósty jest Alex Banaszak. W kategorii MX Master prowadzi Łukasz Kędzierski (MX Lipno). Drugi jest natomiast Marcin Ryczek (CzAMK Człuchów).

W klasyfikacji klubowej juniorów Człuchowski Auto-Moto-Klub zajmuje drugie miejsce, tracąc do lidera (MX Lipno) 298 punktów. W klasyfikacji seniorskiej klub z Człuchowa również zajmuje drugie miejsce. Po dwóch rundach uzbierał on 563 punkty. Lider, również MX Lipno ma ich aż 1123.

Kolejna runda Mistrzostw Polski rozegrana zostanie 31.08-1.09 w Chojnie. W tym roku wszystkich rund zaplanowano pięć.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

fot. facebook CzAMK