System wspomagania poruszania się po budynkach i ewakuacji IRMA - instrukcja

Do skorzystania z systemu potrzebny jest zwykły smartfon z systemem Android lub iOS i darmowa aplikacja, która dostępna jest w sklepie Google Play lub AppStore.

Aplikacja posiada możliwość dostosowania się do rodzaju niepełnosprawności, dzięki czemu jeszcze lepiej wspomaga swojego użytkownika.

Po wejściu do budynku korzystającego z systemu IRMA aplikacja zlokalizuje użytkownika i pozwoli na wybór dostępnych w instytucji usług lub miejsc, do których osoba korzystająca z usług instytucji może się udać.

Użytkownik aplikacji, po wyborze miejsca lub sprawy, którą chce załatwić, otrzyma komunikaty głosowe i wizualne gdzie ma się udać, a aplikacja lokalizując go w budynku będzie go prowadziła do wskazanego miejsca.

Użytkownik poprzez aplikację może też wezwać pomoc w przypadku nagłej potrzeby użytkownika lub zgłosić wystąpienie zagrożenia, np. pożar w budynku.

Za pośrednictwem aplikacji użytkownik może też zostać poinformowany o występującym zagrożeniu a aplikacja wskaże użytkownikowi drogę ewakuacji z budynku lub do punktu oczekiwania na ewakuację. W przypadku problemów z ewakuacją poprzez aplikację można także poinformować administratora o tym fakcie i poprosić o wsparcie.

 

Linki do pobrania aplikacji

Aplikacja Irma dla Android

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.certus.Escape

Aplikacja Irma dla IOS

https://apps.apple.com/pl/app/irma/id6448482379?l=pl

 

Informacja w formie plakatu