wystawa "Kątem oka" w muzeum

INTERAKTYWNA WYSTAWA „KĄTEM OKA” JUŻ W CZŁUCHOWSKIM MUZEUM

Czy istnieje studnia bez dna?, czy piłka może lewitować?, czy woda w kranie może płynąć znikąd? – odpowiedzi na to i inne pytania można znaleźć na najnowszej wystawie edukacyjnej, przygotowanej przez Muzeum Regionalne w Człuchowie. „Kątem oka” to interaktywna galeria eksponatów, dzięki którym można przyjrzeć się z bliska wielu zagadnieniom ze świata nauki.

- Poznajemy tajniki ludzkiego wzroku, neurologii, poznajemy także bliżej zjawiska fizyczne. Można zobaczyć także bardzo duży kran zawieszony w powietrzu, kalejdoskop XXL, studnię nieskończoności i wiele innych ciekawych stanowisk – mówi Ilona Dziewiałtowska – Gintowt, p.o. dyrektora Muzeum Regionalnego w Człuchowie.

Wystawa jest adresowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. - Myślę, że już od siedmiu, ośmiu lat, dzieciaczki mogą się tutaj dobrze bawić, a im starsze, tym więcej mogą się nauczyć, bo to już materiał przerabiany pewnie w szkole, czyli fizyka i biologia – dodaje Dziewiałtowska – Gintowt.

Kolekcję tych niezwykłych, naukowych eksponatów, można będzie oglądać do 20 kwietnia. Można to robić zarówno indywidualnie, jak i w grupach zorganizowanych. Zapisy i rezerwacje dla szkół, przyjmowane są w sekretariacie muzeum – tel. 59 822 44 03.  

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Pliki do pobrania