noc muzeów 2023

NOC MUZEÓW W CZŁUCHOWIE

Pojazdy, sprzęty domowe i stroje w okresu PRL-u, można było oglądać podczas tegorocznej Nocy Muzeów w Człuchowie. Miejscowa placówka zaprosiła na to wydarzenie mieszkańców i turystów w sobotę 20 maja.

Była to okazja nie tylko do przeniesienia się w czasie, ale także do zaprezentowania młodszemu pokoleniu sprzętów, którymi posługiwali się niegdyś ich rodzice. Sporą atrakcją były wozy strażackie prezentowane przez Prywatne Muzeum Pożarnicze z Gwieździna. Były też inne pojazdy, o których chętnie opowiadali ich właściciele. Wewnątrz muzeum można było obejrzeć także wystawy sprzętów, którymi posługiwano się w latach 60., 70. i 80. ubiegłego wieku.

Podczas imprezy wszystkie ekspozycje muzealne można było oglądać bezpłatnie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także zamkowa gra terenowa z nagrodami.

Muzeum odwiedziło tego dnia w sumie ponad 2 tys. osób.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.