grafika

ÓSMY RAZ Z RZĘDU ZŁOTA GMINA NA 5! DLA CZŁUCHOWA

Po raz trzeci z rzędu Człuchów uplasował się na czele ogólnopolskiego rankingu Gmina na 5! Ponownie miasto zdobyło najwięcej punktów w całym kraju. Edycja 2023/24 jest już dziesiątą z kolei, edycją plebiscytu organizowanego przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie, oceniającego atrakcyjność inwestycyjną gmin.

Człuchów co roku, od drugiej edycji, trafia do grona wyróżnionych, czyli nieprzerwanie od 2016 roku, w tegorocznym rankingu zdobył 82% możliwych do zdobycia punktów. Tytuł „Gmina na 5!” otrzymały 44 gminy z całej Polski, natomiast „Złota Gmina na 5!” – 9 gmin, oprócz Człuchowa również: Rybnik, Rydułtowy, Warszawa: Żoliborz, Warszawa: Ochota, Kraków i Zgorzelec, a także Rzeszów oraz Warszawa: Bielany.

Ranking SGH powstaje na podstawie dwóch filarów: w pierwszym gminy są filtrowane według wskaźnika Potencjalnej Atrakcyjności Inwestycyjnej dla Gospodarki Narodowej opracowanego przez Instytut Przedsiębiorstwa SGH, w drugim - oceniane są witryny internetowe gmin i odpowiedzi mailowe na zasadzie "tajemniczego klienta" w języku polskim i angielskim. Na tej podstawie oceniana jest ich kompetencja i sprawność obsługi interesanta biznesowego. Wyróżnienie ma charakter prestiżowy.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

raport "Gmina na 5! 2023/24"

Pliki do pobrania