herb z banknotami

ROK 2024 BĘDZIE REKORDOWYM INWESTYCYJNIE

Aż 28 milionów złotych w przyszłym roku planuje wydać na inwestycje Miasto Człuchów. Taka kwota znajdzie się w opracowywanym właśnie projekcie budżetu. Aby mógł być on realizowany, musi go jeszcze zatwierdzić Rada Miejska.

Wysokość wydatków inwestycyjnych w przyszłorocznym budżecie będzie Miasta Człuchów będzie wyjątkowa. Nigdy dotąd w historii miasta na ten cel nie wydawano aż 38 procent wartości całego budżetu. Na tyle wstępnie szacuje się przyszłoroczne wydatki majątkowe.

- Wiąże się to przede wszystkim z tym, że udało się miastu pozyskać środki zewnętrzne. Dobra informacja jest też taka, że pomimo rekordowych nakładów na inwestycje, my od czterech lat nie zaciągaliśmy kredytu i zadłużenie miasta spadło. Na koniec tego roku nasze zadłużenie wyniesie około 12 milionów złotych – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa. Taka sytuacja oznacza, iż będący w dobrej kondycji budżet miasta jest przygotowany na przyjęcie niemalże każdej kwoty z zapowiadanej puli środków z Unii Europejskiej.

Wśród najważniejszych przyszłorocznych inwestycji jest zakończenie modernizacji budynku po byłym przedszkolu „Bajka”. Zwiększy to ilość miejsc w człuchowskich przedszkolach i żłobkach. Będzie też dalsza modernizacja kempingu nad Jeziorem Rychnowskim i modernizacja ulicy Królewskiej. W ramach poprawy infrastruktury kulturalnej, Miasto Człuchów zapowiada remont Kina „Uciecha”. Kolejnym zadaniem będzie budowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na ulicy Traugutta, chodzi o teren położony za obwodnicą, w kierunku miejscowości Sieroczyn. Będzie też modernizacja przepompowni na ul. Garbarskiej. Człuchowski Ratusz rozpocznie także wykonywanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla obszarów położonych wzdłuż przyszłej obwodnicy Człuchowa. Miasto będzie też zabiegało o budowę odcinka kolejowego na trasie Człuchów – Wierzchowo Człuchowskie. Głosowanie na temat przyszłorocznego budżetu odbędzie się w grudniu.  

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Pliki do pobrania