plakat

TRWAJĄ ZAPISY NA JARMARK LAWENDOWY

Do 19 lipca wystawcy, rękodzielnicy i producenci regionalnych potraw, którzy chcą zaprezentować swoje wyroby na Lawendowym Jarmarku Świętego Jakuba, muszą się zgłosić do Urzędu Miejskiego w Człuchowie. Trwają już przygotowania do dwunastej edycji tego wydarzenia. Jarmark odbędzie się w 28 lipca (niedziela) na Rynku w Człuchowie. Będą się mogli na nim wystawić lokalni producenci, którzy mają w swojej ofercie coś oryginalnego.

 – Od wszystkich wystawców oczekujemy, żeby asortyment wiązał się z lawendą, by był to asortyment wykonany własnoręcznie, aby były to produkty regionalne przygotowane przez osobę, która je sprzedaje – mówi Dorota Cieplińska z Urzędu Miejskiego w Człuchowie. Oprócz rękodzieła, mile widziane są także potrawy z dodatkiem lawendy.

Jarmarkowi towarzyszyć będą także liczne konkursy i zabawy dla całych rodzin. Będą też występy muzyczne. Wydarzenie związane jest także z liturgicznym wspomnieniem Świętego Jakuba Apostoła, patrona Człuchowa. Jarmark odbędzie się w godzinach 9:30 – 15:30.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

plakat