wystawa na zamku

ZAMKI PAŃSTWA KRZYŻACKIEGO W PRUSACH – WYSTAWA

Kilkadziesiąt fotografii i obrazów krzyżackich warowni można oglądać na najnowszej wystawie w Muzeum Regionalnym w Człuchowie. W galerii znalazły się wyłącznie obiekty, które funkcjonowały niegdyś w dawnych Prusach. Dzisiaj to obszar polskiego Pomorza i Warmii oraz teren Obwodu Kaliningradzkiego.

Wszystkie fotografie wykonał Mirosław Garniec. Autorkami malarskich reprodukcji są z kolei Bożena Januszewska i Katarzyna Wolska. Jak wiadomo nie wszystkie warownie zachowały się do dzisiaj. Autorom wystawy udało się odnaleźć również miejsca i pozostałości po zapomnianych już obiektach. Każdy z nich został opatrzony krótkim opisem.

- Na wystawie prezentujemy 60 najważniejszych warowni krzyżackich z całego ówczesnego Państwa Krzyżackiego w Prusach. Wystawie towarzyszą malarskie rekonstrukcje zamków, wykonane w konwencji malarstwa średniowiecznego – mówi Krzysztofa Monikowska, dyrektor Muzeum Regionalnego w Człuchowie. Wystawę „Zamki Państwa Krzyżackiego w Prusach” można oglądać do końca września.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

wystawa

wystawa

Pliki do pobrania