DAWNA BAZA KAJAKOWA

ZMODERNIZOWANY KOMPLEKS NA PLAŻY W CZŁUCHOWIE PRAWIE GOTOWY

Już za kilkanaście dni będzie można w pełni korzystać z nowych atrakcji kompleksu turystycznego nad Jeziorem Rychnowskim w Człuchowie. Prace remontowe obiektu dobiegają końca. Dzięki nim na plaży miejskiej sporo się zmieniło. Największą zmianą jest powiększenie bazy noclegowej.

- Powstało 10 nowych miejsc dla kamperów, powstała kuchnia polowa, zmodernizowaliśmy bazę kajakową, powstało 7 apartamentów, nowa recepcja, za recepcją kolejne 2 apartamenty. Powstały też dwa nowe domki, które już od tego sezonu mogą przyjmować gości – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Bazę noclegową uzupełniają domki turystyczne, które zostały zbudowane wcześniej oraz Camping nr 80, uznawany przez Polską Federację Campingu i Cravaningu za jeden z najlepszych w kraju w swojej kategorii.

Dodatkowymi atrakcjami są czynne latem: park wodny, park linowy i pole do gry w minigolfa. W tej chwili trwa jeszcze budowa nowego food courtu, w którym swoje stoiska będzie miało kilka barów i restauracji.

Dla osób oczekujących aktywnego wypoczynku do dyspozycji są wypożyczalnie rowerów i sprzętu pływającego. Na miejscu jest też boisko wielofunkcyjne, dwa boiska do piłki plażowej oraz place zabaw dla dzieci. Jest też piaszczysta i trawiasta plaża strzeżona.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych wypoczynkiem nad Jeziorem Rychnowskim do odwiedzenia Człuchowa. Tutaj gwarantujemy ciszę, spokój, dużo ryb w jeziorach i pełną rekreację – dodaje burmistrz.

Przebudowa człuchowskiego kompleksu turystycznego realizowana była w kilku etapach. Łączna wartość prac to około 10 milionów złotych. Znaczną część tej kwoty stanowiły pozyskane przez miasto dofinansowania zewnętrzne.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Pliki do pobrania