absolutorium za 2022

ABSOLUTORIUM ZA ROK 2022 – UDZIELONE

Dziesięcioma głosami „za” Rada Miejska w Człuchowie udzieliła Burmistrzowi Człuchowa absolutorium z wykonania budżetu za rok 2022. W ten sposób rada potwierdziła też prawidłowe wykonanie planu dochodów i wydatków.

W ubiegłym roku na inwestycje wydano prawie 16 milionów złotych. Jest to pod względem wydatków majątkowych, jeden z najwyższych wskaźników ostatnich lat. Więcej było tylko w roku 2021. Wówczas wydatki inwestycyjne przekroczyły poziom 17 milionów złotych.

Wśród najważniejszych zrealizowanych w ubiegłym roku inwestycji były m.in.: przebudowa ulicy Towarowej i Mickiewicza, modernizacja ulicy Bema oraz budowa od podstaw ulicy Pszenicznej, Rzepakowej i Motocrossowej. W roku 2022 w Człuchowie otwarto nowo zmodernizowany stadion lekkoatletyczny oraz powiększono bazę noclegową Ośrodka Sportu i Rekreacji. Uporządkowano też infrastrukturę na podwórkach przy ulicy Długosza i Janty–Lipińskiego.

Ubiegłoroczny budżet Człuchowa zamknął się po stronie dochodów kwotą ponad 81 milionów złotych. Wydatki to 79,5 mln zł.

Uważam, że był to bardzo dobry budżet. Nie bez znaczenia były tutaj liczne dofinansowania zewnętrzne jakie pozyskaliśmy. Bez nich taki rozmach inwestycyjny nie byłby możliwymówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Zadłużenie miasta na koniec roku 2022 wyniosło niespełna 18 procent. To najniższe procentowe zadłużenie w historii człuchowskiego samorządu.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania