zawody wędkarskie

CZŁUCHÓW GOSPODARZEM OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW WĘDKARSKICH

Czterdzieści osiem drużyn z całego kraju wzięło udział w XIV Ogólnopolskich Zawodach Spinningowych Parami z Łodzi. Konkurs odbył się w minioną niedzielę (24.09) na Jeziorze Rychnowskim.

Rywalizacja polegała na złowieniu w określonym czasie, jak największej ilości, jak największych ryb drapieżnych. Zawodnicy startowali parami i łowili z łodzi.

Punktujmy szczupaki, sandacze oraz okonie. Liczy się przede wszystkim jakość, bo im większa ryba, tym większa premia punktowa. Na przykład jeden duży szczupak, to tak samo jak cztery małe szczupaki – wyjaśnia Karol Dziemiańczyk, prezes koła PZW w Człuchowie, a jednocześnie sędzia główny zawodów.

W ciągu sześciogodzinnej rywalizacji rekordziści mogli pochwalić się kilkoma sporymi okazami. Jakub Miłkowski ze Starogardu Gdańskiego złowił szczupaka o długości przekraczającej 76 cm. 41-centymetrowego okonia złowił z kolei człuchowianin Andrzej Jażdżewski.

Jezioro Rychnowskie to jest jezioro, które idealnie pasuje do organizacji takich zawodów z uwagi na swoją powierzchnię, tj. prawie 160 hektarów, czyli mieścimy sporo załóg, to po pierwsze. A po drugie można tutaj liczyć na piękne okazy szczupaków i okoni – dodaje Karol Dziemiańczyk.

W zawodach zwyciężyła drużyna z Debrzna w składzie Piotr Białek i Michał Jagusz z wynikiem 3110 pkt. Załoga złowiła 16 okoni, w tym jednego blisko 40 cm. Drugie miejsce zajęła załoga z Człuchowa w składzie Marcin Kucharski-Zemke i Piotr Zemke z wynikiem 2810 pkt. Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Starogardu Gdańskiego w składzie Jakub i Roman Miłkowscy, z wynikiem 2100 pkt.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

fot. Karol Dziemiańczyk