wręczenie wyróżnień

KOLEJNI ZASŁUŻENI DLA MIASTA CZŁUCHOWA NA INAUGURACJĘ DNI CZŁUCHOWA

Grażyna Misztal, Alfons Żebryk i Jerzy Górny – Zasłużonymi dla Miasta Człuchowa. Dzisiaj wyróżnionym wręczono okolicznościowe medale. Uroczysta Sesja Rady Miejskiej zainaugurowana także Dni Człuchowa obchodzone tradycyjnie w czerwcu w rocznicę nadania Człuchowowi praw miejskich. W tym roku jest to już 676. rocznica. Okoliczności tego wydarzenia przybliżył radnym uczestniczącym w uroczystej sesji Arkadiusz Kamiński, nauczyciel historii i członek zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Człuchowskiej.

Wszyscy trzej „nowi zasłużeni” to wieloletni samorządowcy. Byli radnymi w poprzedniej kadencji lub są nimi nadal. Przyznane wyróżnienie jest uhonorowaniem ich pracy na rzecz miasta. Burmistrz Człuchowa – Ryszard Szybajło oraz Przewodniczący Rady Miejskiej – Mariusz Przyszlak wręczyli dzisiaj wyróżnienie Grażynie Misztal oraz Alfonsowi Żebrykowi. Jerzy Górny był nieobecny.

Rozpoczynające się Dni Człuchowa to także cykl innych wydarzeń. Jeszcze dzisiaj na stadionie w Człuchowie od godziny 17.00 oglądać będzie można koncerty. O 21.30 na scenie wystąpi zespół Enej.

Jutro od 9.00 na plaży miejskiej rozpocznie się festyn sportowo-rekreacyjny. Na godzinę 15.00 zaplanowane jest oficjalne otwarcie nowych obiektów na terenie plaży OSiR. O 17.00 w amfiteatrze na plaży rozpoczną się występy artystyczne. Całość zakończy dyskoteka pod chmurką.

Finałem tegorocznych Dni Człuchowa będzie niedzielny koncert chóru Euforia. Będzie go można obejrzeć o godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE