zawody na stadionie

POMORSKA OLIMPIADA LEKKOATLETYCZNA NA NOWYM STADIONIE JUŻ W ŚRODĘ

Już w najbliższą środę (14 czerwca) na człuchowskim stadionie odbędzie się XV Pomorska Olimpiada Lekkoatletyczna Dysk Pomorski 2023, zawody organizowane m.in. przez Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki i Pomorską Federację Sportu w Gdańsku.

To pierwsze zawody tej rangi na człuchowskim stadionie od czasu gruntownej przebudowy, dzięki której stadion uzyskał certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wystartują najlepsi zawodnicy z województwa pomorskiego w rocznikach 2012/13, 2010/2011 i 2008/09. Początek zawodów o godz. 11:00.

Wśród rozgrywanych dyscyplin znajdą się: biegi na 60, 100, 600 i 1000 metrów, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą i skok w dal. Transmisję na żywo z zawodów będzie można oglądać w telewizji internetowej www.kpsport.pl. Zawody odbędą się pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego i Burmistrza Człuchowa. Organizatorami są również: Telmax, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Człuchowie oraz Człuchowski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny.

Natomiast w niedzielę, 18 czerwca, również na człuchowskim stadionie rywalizować będą najlepsi lekkoatleci z województwa pomorskiego w kategoriach wiekowych U-16, U-18 i U-20 w ramach Mityngu Kwalifikacyjnego POMOZLA. W programie jest znacznie więcej dyscyplin lekkoatletycznych, z rzutem dyskiem i młotem, czy skokami wzwyż i o tyczce włącznie. Ponadto rozegrane będą również różne rodzaje biegów, także przez płotki i z przeszkodami.

Wstęp na zawody jest otwarty dla wszystkich. Zapraszamy do kibicowania.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

plakat

Pliki do pobrania