wizualizacja

RENOWACJA ULICY KRÓLEWSKIEJ

Miasto Człuchów aplikuje o środki na modernizację ulicy Królewskiej. Chodzi o asfaltowy odcinek od Placu Bohaterów do Rynku. Samorząd chce pozyskać na to zadanie około dwóch milionów złotych z Rządowego Programu Polski Ład.

- Dochodzimy do wniosku, że centrum miasta powinno być zmodernizowane i odnowione. Więcej kwiatów, więcej zieleni, a przede wszystkim pozbycie się tej masy bitumicznej, która jest położona na ulicy Królewskiej. Nie ukrywam, że mocno liczymy na wsparcie tej inicjatywy ze strony budżetu państwa – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Jeżeli uda się pozyskać pieniądze, to ulica Królewska zostanie przebudowana w ten sposób, że istniejący tam asfalt zostanie zastąpiony nawierzchnią z płyt granitowych. Powstanie tam też mała architektura w postaci ławek, koszy na śmieci, kwietników i nowego oświetlenia ulicznego.

Koncepcja architektoniczna modernizacji ulicy Królewskiej jest już znana. Wybrali ją sami mieszkańcy.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

wizualizacje Biuro Architektoniczne Archipoint

W związku z udostępnieniem koncepcji modernizacji ul. Królewskiej Burmistrz informuje, że warunkiem realizacji tego zadania jest uzyskanie dofinansowania z środków zewnętrznych. Możliwe jest jeszcze wprowadzenie zmian do projektu zgodnie z sugestiami mieszkańców. Dlatego też zachęcamy do składania pisemnie uwag i propozycji zmian do Urzędu Miejskiego w Człuchowie do 30 października 2023 r.
Szczegółowa koncepcja i wizualizacje znajdują się w załączeniu do niniejszego materiału.
W przypadku dużego zainteresowania zmianą projektu zostanie zorganizowane spotkanie z projektantką.